Page 1 of 1
Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 05 Jun 2012, 20:31
by Bog54
Am facut revizia în Expoziţiei. Consumabilele ale mele restul in ataş.
Totul a fost ok, nu a necesitat reparaţii sau înlocuiri de piese.
Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 06 Jun 2012, 08:06
by ilie_v
Foarte tare, bravo.

Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 09 Jun 2012, 05:53
by Freelancer
Vezi ca ai pana

ti-au intepat cauciucul de ciuda ca nu aveai nimic la masina.
Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 13 Jun 2012, 09:03
by razvante
Eram putin curios de km la bord, eu la 75k km am schimbat si distributia pentru siguranta. Intre altele si niste becuri Philips Xp. Costul a fost cu piesele lor ~1400ron. Cat despre costul tau... e de vis.
Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 13 Jun 2012, 09:14
by Bog54
Răzvane, păi la 30000km ce ar fi putut avea, asteptam mai pe la 100000

Costul si mie mi-se pare rezonabil în comparaţie de cum merge ţărişoara asta.
Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 13 Jun 2012, 10:38
by razvante
Ah destul de subtire ca nr. de km. Baga-i Motul la urmatoarea, garantez ca se va simti diferenta.
Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 05 Oct 2012, 13:39
by misu
Salutare! Ma pregatesc si eu de aceasta revizie.
Bog54 wrote:Am facut revizia în Expoziţiei.
De unde ai luat consumabilele? Mai are cineva datele de contact ale firmei aceleia din Buzau? Oare de ce nu pot vedea devizul tau? "Nu sunteţi autorizat să descărcaţi acest fişier ataşat."
razvante wrote:Baga-i Motul la urmatoarea....
De care ulei motul recomanzi si eventual un magazin, ceva....
Multumesc!
Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 15 Oct 2012, 13:43
by misu
nimeni, nimic ?

Re: Revizie 75.000 km sau 4 ani
Posted: 09 Apr 2014, 12:57
by feedback
Revizie la 4 ani (31.500 Km) , Casa Auto Iaşi
- ulei vrac, filtru aer, filtru polen, filtru ulei
- 2 becuri (Osram) faza scurtă, faţă
- igienizare instalaţie aer condiţionat
- manoperă
Total = 667 Ron
Bonus, un voucher ITP.
Gratuit, s-au mai schimbat :
- contactor frână
- şufă uşă şofer (fără actuator)