Revizie 55.000 km sau 3 ani
Posted: 30 Nov 2011, 14:20
Salutare.
Luni am fost la revizia din titlu. Intrucat doar luni eram in Bucuresti, am profitat de amabilitatea celor din Expozitiei si m-am programat luni la ora 8 pt. ora 9.
Oamenii amabili ca de obicei, m-am intretinut cu d-nii Bunescu si Antal putin. Salutari si pe aceasta cale. In ceea ce priveste revizia, nimic de reprosat, filtrele le-am adus eu si astfel pretul reviziei a fost nesemnificativ. Am totusi o nemultumire. Mi s-a spus ca trebuie schimbata o bieleta antiruliu pe spate, pretul acesteia fiind undeva pe la 180 ron. Intrucat ma grabeam si urma sa plec din Bucuresti dupa-amiaza, am acceptat. Toate bune si frumoase, dar ieri am cautat si eu la magazinele on-line acea bieleta, sa vad cat costa. Ei bine, se poate cumpara cu 45 ron! Cam mare diferenta!
Costul total al vizitei in service a fost 560 ron (tva inclus) din care: 169+43 - bieleta+montaj, 10 - un bec la numar, 26 - gresat furca ambreiaj/repozitionat scut, restul fiind revizia.
Am reclamat o mica pata de rugina in zona in care s-a sudat la inlocuire o aripa spate in 2009 si mi s-a spus ca pentru astfel de lucrari de tinichigerie, garantia e de 6 luni.
Am mai reclamat un zgomot care se aude cand dau cu spatele la viteza f mica si se pare ca discul de ambreiaj are probleme, (cica) au mai patit-o si altii, dar recomandarea a fost sa-l las asa daca in afara de zgomot nu exista alte simptome mai grave.
Off-topic: tot luni, in drum spre Constanta, am ajuns la numarul din poza.
Cu stima,
Misu
Luni am fost la revizia din titlu. Intrucat doar luni eram in Bucuresti, am profitat de amabilitatea celor din Expozitiei si m-am programat luni la ora 8 pt. ora 9.
Costul total al vizitei in service a fost 560 ron (tva inclus) din care: 169+43 - bieleta+montaj, 10 - un bec la numar, 26 - gresat furca ambreiaj/repozitionat scut, restul fiind revizia.
Am reclamat o mica pata de rugina in zona in care s-a sudat la inlocuire o aripa spate in 2009 si mi s-a spus ca pentru astfel de lucrari de tinichigerie, garantia e de 6 luni.
Am mai reclamat un zgomot care se aude cand dau cu spatele la viteza f mica si se pare ca discul de ambreiaj are probleme, (cica) au mai patit-o si altii, dar recomandarea a fost sa-l las asa daca in afara de zgomot nu exista alte simptome mai grave.
Off-topic: tot luni, in drum spre Constanta, am ajuns la numarul din poza.
Cu stima,
Misu