Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Tucson Probleme hidraulice ambreiaj Hyundai Tucson

Probleme hidraulice ambreiaj Hyundai Tucson

La munte sau la mare

zimbrul Membru
Membru

Mesaje: 4
Localitate: Bucuresti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 1991
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2007
Buna,
Am o problema cu ambreiajul de la Tucson.
Totul a inceput cu faptul ca la schimbarea de viteza, agata si intra fgreu in I-a si a II-a. Mi-au schimbat un simmering la pompa centrala si a mers binisor cam o luna.
Dupa, a revenit problema ba chiar s-a agravat. Pedala era "bleaga" :). Mi-au spus ca ar trebui schimbata pompa de ambreiaj. Am schimbat-o cu una originala si a doua zi a revenit problema. Au re-reaerisit-o si de doua zile merge binisor. Mi-au spus ca daca revine, trebuie schimbat tot ambreiajul(rulment, placa....).
Nelamurirea mea este, deocamdata, de ce spun asta? Daca ar fi o problema mecanica de la ambreiaj, de ce merge , chiar si temporar? Nu inseamna ca e o problema doar hidraulica?
Ati mai patit(auzit) de asa problema? Cum s-a rezolvat?
Incerca sa ma feresc de service-urile Hyundai pentru ca am avut multe experiente neplacute, sunt exagerat de scumpi si nu incearca o remediere "cumpatata" a problemei. Daca e o defectiune minora, "schimbam tot modulul respectiv".
Puteti sa-mi recomandati un service cinstit?

Dannyboy

As putea sa-ti recomand un service la Satu-Mare.
Dar cum sunt admin, si am posibilitatea sa vad anumite date, inteleg ca esti din Bucuresti. Iti recomand InterAuto Tech. Nu-l cauta pe net pentru ca nu au un site. Daca esti interesat, iti pot da numarul de la receptie mecanica.
Duminica avem intalnirea saptamanala. In afara de batai de campi, sunt si discutii interesante, inclusiv pe problemele intalnite la masini.

Editez: ti-am completat eu campurile necesare.

zimbrul Membru
Membru

Mesaje: 4
Localitate: Bucuresti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 1991
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2007
Multumesc Dannyboy.
Am cautat si am vazut ca nu au nici site nici nimic. As aprecia si un numar de telefon.
Ai idee, au program si sambata?

Dannyboy

Ai PM.


Înapoi la Tucson