Prima pagină Diverse Topic despre orice Despre Fotbal - coltul microbistilor

Despre Fotbal - coltul microbistilor

Să vorbim.....

Paciu

Ce spuneti despre meciul de aseara? F.C. Barcelona 2 - 2 A.C. Milan. Un adevarat regal fotbalistic. Au luptat italienii pana in ultima clipa. Cand or juca asa si echipele romanesti?

Dannyboy

Simplu! cand se va investi in echipele de copii ale cluburilor. Centrele de fotbal nu scot decat „mercenari”. Nu au mentalitatea de echipa si o legatura afectiva cu vreun club. Asa vad eu problema.

ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Adica nu in viitorul apropiat, din pacate...

Dannyboy

E bine sa iei exempul Turciei. Au explodat acum cativa ani tocmai datorita acestei viziuni foarte sanatoase. Imi aduc aminte de niste vorbe care circulau cand eram copil: Oricine sa ne bata la fotbal, dar nu turcii! Si mai exista expresia GOL TURCESC. Acum nu mai ai curajul s-o spui. Si nu mai ai curajul sa te uiti la un eventual meci Romania-Turcia.

Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
In primul rand ar trebui schimbata mentalitatea tinerilor nostrii ,care fac sport pt. ca vor sa se imbogateasca repede si usor,fara sa munceasca prea mult.Au un pic de talent dar nu vor sa-l creasca muncind ci haladuind prin baruri,plimbandu-se in masini scumpe si irosind noptile pe la pipite care apar la tv. din diverse "motive".
Danny juniori au multe cluburi da' dupa cum vezi semneaza cu echipe straine de mici pe bani mai buni.Din pacate datorita mentalitatii paguboase se pierd prea repede pe drum.
Paul ai numarat cati italieni erau pe teren ?

Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Multumim lui gardos (si nu am gresit cand i-am scris numele cu litera mica), pentru fotbalul minunat, pe care el si toata echipa lui il joaca.Vai steaua voastra ........

Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Frustrat mai eşti Radule =))
las-o frate că nu te plăteşte nimeni şi echipa ta de kko tot mică va rămâne FOREVER :))

eco_ionut Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1375
Localitate: Bucuresti
Tipul: Logan
Capacitatea cilindrică: 1,5l
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006

Nu mai dati vina pe Grdos ca nu a fost intentionat. S-a vazut clar ca a fost o intrare ca oricare alta dar ghinionul a fost sa fie prins cu pisiorul pe pamant si sub aparatoare.

Oricum insanatosire grabnica!!!!

Alex_Ntz Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 203
Localitate: Bucuresti/Calarasi
Tipul: I30
Capacitatea cilindrică: 1.4/109 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Se mai intampla si accidente... =)) mi-am adus aminte de aia 2 de-au dat cap in cap ca muflonii :)) ... Cat despre steaua ce sa mai zic... mihai costea are injuraturile lui rezervate din partea mea in fiecare meci care "joaca", ce joaca numai el stie, se crede un fel de Inzaghi, de ala se lovea mingea si intra in poarta, de el nu se loveste niciodata mingea :( ...

Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Bog54 scrie:
Frustrat mai eşti Radule =))
las-o frate că nu te plăteşte nimeni şi echipa ta de kko tot mică va rămâne FOREVER :))


Am inteles,daca sunt contra, sunt frustrat. Multumesc,da' cam "subtire" argumentul.Din pacate pt. voi mai exista si alte echipe,sau din fericire ; pentru ca ar fi fost mai urat sa alergati de unul singur si sa iesiti pe locul 3... =)) =))
Ai dreptate ca nu ma plateste nimeni ,da' noi mai avem totusi mandria noastra de suporteri....voi ca oitele,tot neplatiti da' "behaiti",si ciocu mic sa nu v-o luati de la mm...... :tw .... =)) =))
Despre gardos nu cred ca sa dus sa-i rupa piciorul aluia,dar ca profesionist stii ce se poate intampla, asa ca nu are nici o scuza,mai ales ca faza nu necesita o asemenea intrare. Da' cand ai creier de oaie zapacita, incerci sa te dai berbec tot timpul....

eco_ionut Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1375
Localitate: Bucuresti
Tipul: Logan
Capacitatea cilindrică: 1,5l
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006

Bine ca aveti voi echipa si mai ales BRAVI conducatori :)))))))))))))))))))))

Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Ionut, nu-s departe unul de altul,ca nasu' cu finu' de,da' la o adica nu stiu cate picioare, a rupt dinamo (si tot cu litera mica, ca mi-e rusine si mie de ei).De conducatori nu vb. ca nu i-am ales noi..... :down

Dannyboy

Romania-Albania se transmite aici.

Paciu

Avem cea mai buna echipa :p . La suflet. Noi nu batem pa nimeni :))

flomar Avatar utilizator
Membru Argint
Membru Argint

Mesaje: 300
Localitate: Braşov
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1,5
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006
Dannyboy scrie:
Romania-Albania se transmite aici.

Nenea Dan ala a fost altadata... Probabil confuzia ai facut-o datorita similitudinii rezultatelor :D
Acum au fost ailalti cu ashtilaltzi, adica Albania-Romania.
S-a mai difuzat meciul pe bet.ro sau ceva de genul, indrumat fiind de gsp.ro. Insa trebuia sa virez niscaiva bani in contul tocmai creat la ei asa ca am zis... pas. :( Nu, pas nu e inceputul unei injuraturi! ;))

eco_ionut Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1375
Localitate: Bucuresti
Tipul: Logan
Capacitatea cilindrică: 1,5l
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006

Nu cred ca am ratat ceva foarte interesant....

Poate doar "jocul de artificii" de prin minutul 80 :))

Dannyboy

Florine, daca nu ma uitam eu, n-as fi pus linkul. Acolo am vazut chestia aia in care jucau chestiile noastre pregatite de chestia aia de pe margine.

flomar Avatar utilizator
Membru Argint
Membru Argint

Mesaje: 300
Localitate: Braşov
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1,5
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006
Ma gandesc ca aveau si doua mingii? Cel putin asa arata rezultatul: 1 la 1 = 2 =))

flomar Avatar utilizator
Membru Argint
Membru Argint

Mesaje: 300
Localitate: Braşov
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1,5
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006
Dannyboy scrie:
Florine, daca nu ma uitam eu, n-as fi pus linkul.

Nici n-am contestat ! ;) Doar iti atrageam atentia ca meciul Ro-Al s-a jucat acum un an, a fost tot 1-1, iar acum te-ai uitat la Al-Ro :)

Dannyboy

M-ai lovit in soarta! Nici nu mi-a dat prin cap la ce te referi pentru ca am uitat scorul acela. Si mai e o problema. Chestia aceea care pregateste echipa mi-a fost vecin vreo 3 ani, asa ca (din nefericire) l-am cunoscut. Nu l-a suportat nimeni, nici macar „baietii buni” din Sabinelor (asta e o strada pe care nici militia nici politia n-au prea trecut). Asa ca motive sa retin astfel de lucruri nu prea am.

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Topic despre orice