Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i40 REVIZII Diesel Probleme la cumparare

Probleme la cumparare


Mesaj necitit 21 Iun 2014, 12:33
antares Membru
Membru

Mesaje: 27
Localitate: Roman
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2013
Salut tuturor
Am si eu o "problema" cu i40-ul ce tocmai l-am achizitionat. In sensul ca la discutiile prealabile avute la Tiriac Auto Bucuresti mi s-a spus ca masina este productie 2014, dar dupa achitarea integrala, in momentul sosirii CI , masina era fabricatie 2013. Specific faptul ca factura proforma era cu anul fabricatiei 2014 si chiar si factura finala mi s-a dat cu 2014. De abia la inmatricularea masinii au aparut problemele cand s-a sesizat discrepanta intre factura si CI a masinii. Ma rog s-a rezolvat cu emiterea unei noi facturi dar ma sint tras pe sfoara de catre dealer. Adica am platit o masina din 2014 si am cumparat una din 2013. Corect ar fi fost sa mi se spuna de la inceput chestia asta si nu sa mi se ascunda informatia exacta prin emiterea de facturi care sa ascunda adevarul. Probabil ca acum dupa mai bine de o luna de cand am ridicat masina nu se mai poate face nimic dar macar o reclamatie pentru "Dl." Rizea as vrea sa fac, sa nu mai pateasca si altii ce am patit eu. Stiti cumva unde s-ar putea face reclamatia? O adresa de email, ceva?
multumesc anticipat

Mesaj necitit 21 Iun 2014, 13:33
Dannyboy

Presupun ca singura institutie pe care o poti sesiza ar fi HAR, importatorul Hyundai in Romania. Bine ar fi fost sa faci sesizarea in momentul in care ai aflat de problema.

Mesaj necitit 21 Iun 2014, 13:57
antares Membru
Membru

Mesaje: 27
Localitate: Roman
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2013
Din pacate atunci ca si acum nu eram in tara. Masina a ridicat-o altcineva in locul meu si nu a observat pina la incrierea in circulatie. Vreo adresa de email de la HAR? Merci pt raspuns.

Mesaj necitit 21 Iun 2014, 15:53
Dannyboy

Incearca aici office@hyundairo.ro

Mesaj necitit 22 Iun 2014, 20:33
antares Membru
Membru

Mesaje: 27
Localitate: Roman
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2013
Merci pt adresa

Mesaj necitit 10 Iul 2014, 20:21
nats Membru
Membru

Mesaje: 56
Localitate: Bucuresti
Tipul: I40
Capacitatea cilindrică: 1685
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2012
se pare ca asta e un obicei la Tiriac Auto, pt. ca si eu am patit exact acelasi lucru. Numai ca eu am facut gat si am mai recuperat ceva de la ei. Vezi ca ai pm.


Înapoi la Diesel