Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i10 REVIZII Benzina Revizie 45000km

Revizie 45000km


Mesaj necitit 30 Aug 2011, 13:28
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Buna ziua....

Azi am fost la revizie. Am sunat ieri, m-am programat si azi dimineata m-am prezentat mandra si zambitoare cu masinuca mea.
A durat vreo 2h30min. Timp in care am stat la geam si mi-am admirat masinuca.. bine, bine.. de fapt lucra un tanar mecanic (deloc suparator la ochi :ymblushing: )...

M-a costat 314Ron cu reducerile aferente cardului de fidelitate:
- schimbat ulei (3l Mobil)
- filtru ulei (de la ei)
- 2 becuri numar
- manopera

A mai ramas sa-mi schimb placutele de frana care se pare ca s-au tocit.

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 13:33
Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Eu zic că nu te-a costat mult, ţinând seama că faci acest lucru la un an :D
Cu garanţia, ceva probleme?

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 13:56
Dannyboy

Nu schimbi nimic. Se rezolva.

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 14:25
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Nimeni n-a zis nimik de garantie, deci presupun ca e totul in regula.

Singurul lucru au fost placutele.. Mi-au zis ca ma costa aproximati 500 ron.. asa ca am zis ca dat viitoare, pentur ca nu aveam bani la mine. Oricum trebuie rezolvata problema asta. In rest totul a fost bine..

PS: M-am intalnit cu dnul Antal si cu Sorinelos.. :P . Foarte draguti ca de obicei. Dnul Nelu e in concediu, bine ca nu am dat peste el pe acolo.. sper sa se relaxeze in concediu (ieri zicea ca se duce la service - si era tot in concediu )

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 14:26
Dannyboy

Nu costa atata de mult, cred ca nici la 150 nu ajunge. Ti-am zis ca se rezolva.

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 14:34
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
:-* :-*

Mesaj necitit 18 Oct 2012, 11:19

Mesaje: 1
Localitate: Bucuresti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1248
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Am fost acum doua sptamani la DAB auto,m-a costat cu totul 531 de lei, mi-au schimbat placutele de frana pe fata, caci uzura lor era mare, s-au mai adaugat 350 de lei.
A durat in jur de doua ore, se misca foarte incet, stau de vorba, beau cafeaua, cel de la birou, la fel, lasa un client, se duce la altul si tot asa, asteptare si asteptare.
Preturile sunt foarte mari, chiar daca iti spune ca ai manopera la jumatate de pret si piesele undeva cu un mic discount.
Mi-au spus ca mai am de verificat ceva la roata din fata stanga si ca sa vin ulterior, m-ar costa undeva peste 500 de lei.

Mesaj necitit 18 Oct 2012, 12:36
Dannyboy

Daca veneai la vreo intalnire si plangeai de chestia cu placutele, scapai cu o cheltuiala de maxim 100 lei, incluzand placutele si berea aferenta schimbarii. Dar, asa e, nu sunt citite decat topicurile „tehnice”, alea cu intalniri sunt neinteresante. Ai fi vazut p-acolo ca la o astfel de intalnire am schimbat la un i10 toate placutele.

Mesaj necitit 18 Oct 2012, 12:47
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
:-?? foarte ciudat. Din ce am auzit din cauza concurentei se mai incearca imbunatatirea servciilor.

Eu la DAB n-am fost decat odata caci e departe de mine. Eventual, mai incearca si la celelalate 2 service-uri. Eu am avut experiente bune si la Expozitiei si la InterTech Auto. Ultima data am mers la InterTech din cauza ca sunt aproape de mine, insa nu am regretat.


Înapoi la Benzina