Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Accent REVIZII Diesel Revizie 30,000 KM /2 ani 1.5

Revizie 30,000 KM /2 ani 1.5


Mesaj necitit 26 Noi 2010, 21:17
Freelancer Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 238
Localitate: Bucureşti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.5
Combustibil: CRDI
Anul fabricaţiei: 2008
Revizia de 2 ani (pentru ca mai am mult pana la 30k de Km) facuta la Elca Auto Ploiesti:
Am avut toate consumabilele mele, cumparate de la King Auto, la ei am achitat doar manopera 200 RON.

Cost materiale:
Ulei Mobil 5w40 5 litri 140 RON
Filtru ulei 43 RON
Filtru aer 45 RON
Filtru motorina 120 RON
Filtru polen (Mobis) 40 RON

Total 588 RON + 6 litri motorina drumul dus-intors revine aproximativ 620 RON

Durata operatiei 2 ore din care 1/2 ora pauza de masa
Am primit diagrama cu diagnosticare motor, frane, amortizoare etc. Au verificat tot ce i-am
rugat, dar nu au gasit nimic deosebit. Au acum o promotie cu verificarea gratuita a masinii pentru iarna dar nu mi-e clar cum isi selecteaza clientii pentru asta, pe mine m-au sunat sa ma duc pentru ca sunt client fidel dar oricum mergeam pentru revizie.
Nota 9/10 pentru eficienta si profesionalism. Eu sunt foarte multumit.
N-am putut sa fac si ITP-ul ca le disparuse calculatorul de la stand (o vizita nocturna B-) )

Am facut azi ITP la Expozitiei a costat 120 RON, rapid si eficient, foarte multumit si de ei.

Dannyboy

Ai iesit subtire de tot, te-ai orientat.

fulcrum20000 Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 12
Localitate: Buftea
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1500
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2008
Multi kilometri fara probleme!

Ai luat consumabilele foarte bine f:1

Ne poti recomanda si noua magazinul te rog frumos? :)

Daca nu-i ok sa facem reclama pe forum da-mi si mie un PM te rog. Si eu am tot crdi, dar momentan ma intereseaza niste huse originale :-?

Toate cele bune!

Freelancer Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 238
Localitate: Bucureşti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.5
Combustibil: CRDI
Anul fabricaţiei: 2008
Magazinul este King Auto este langa Piata Eroii Revolutiei (Pieptanari) pe partea dreapta cum urci dealul.
http://piese-hyundai.ro/

Pentru huse ai 2 variante: producatorul de la Ploiesti al acestor huse , singura diferenta este H-ul brodat care este marca inregistrata, altfel husele sunt evident identice
O alta varianta este sa le comanzi de la Iasi de la o firma care ti le face in culorile si materialele dorite cu cate optiuni vrei (cu fermoare, buzunare etc) Eu am comandat de pe net de la ei acum 2 ani si sunt foarte multumit, se potrivesc foarte bine si rezistente la orice pot face 2 copii :-s .

Freelancer Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 238
Localitate: Bucureşti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.5
Combustibil: CRDI
Anul fabricaţiei: 2008
Asta e adresa de la Ploiesti
http://www.firenze.com.ro/food.php?mode=product&id=1154

Asta e cea de la Arad (nu Iasi cum am scris prima oara). Le-am primit intr-o saptamana.
http://huse.ro/?gclid=CJn24b_vz6UCFQIOfAodPEEfkQ

fulcrum20000 Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 12
Localitate: Buftea
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1500
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2008
Multumesc mult

O sa vreau sa-mi iau si un filtru de polen ca nu l-am schimbat pana acum si nu-mi mai baga nici ac bine, nici caldura si geamurile se dezaburesc foarte greu

Dannyboy

In prima faza incearca sa-l cureti. Daca nu da rezultate il poti inlocui.


Înapoi la Diesel

cron