Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Accent REVIZII Benzina Rezultat revizie 30.000 km

Rezultat revizie 30.000 km


Mesaj necitit 29 Iul 2012, 03:25
Robertuts Membru
Membru

Mesaje: 32
Localitate: Alexandria
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.4
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Salutari.Sunt nou pe acest forum si sunt bucuros ca m-am decis sa ma alatur posesorilor de Hyundai.
Am un Hyundai Accent 1.4 benzina 95 cai putere din primavara anului 2008.Masina a avut reviziile facute la km,niciodata la an.Acum are 4 ani si 4 luni,deci garantia de 3 ani s-a dus.Ieri am facut revizia de 30.000 km la un service Bosch(pana la reprezentanta aveam 100 km distanta si ma costa dublu revizia).Am rezolvat-o cu 330 lei(filtru aer,polen,ulei+ulei Mobil 10w40).

Constatari:

1.Joc caseta directie partea dreapta-ei mi-au spus ca ma costa 2400 lei+300 lei manopera.Pe net am gasit peste tot in jurul a 1300 lei.
2.Amortizoare stanga(fata si spate) scurse-ei mi-au spus ca ma costa 300 lei spatele si 250 lei fata+250 lei manopera.Pe net am gasit la fel,cam peste tot,900 lei toate amortizoarele.

Acum,ce ma sfatuiti ? A patit cineva ceva de genul ? Cineva mi-a spus sa merg intai sa pun toate amortizoarele sa le testez,iar pentru caseta ca ar exista un kit ceva..Astept pareri si sfaturi,daca se poate.Multumesc !

PS-Daca nu am facut revizia la reprezentanta pierd garantia aceea pt motor,cutie,planetare etc ?

Mesaj necitit 29 Iul 2012, 07:23
Dannyboy

Ne-ar ajuta sa stim din ce zona esti. In Bucuresti exista un service, altul decat reprezentanta, unde se poate face o diagnoza competenta si se pot gasi piese la preturi decente. In plus, duminica avem intalniri la care poti vedea modificarile aduse masinilor si poti schimba pareri si opinii pe tema.

Mesaj necitit 29 Iul 2012, 07:26
Dannyboy

:ooops
Acum am vazut ca esti din Alexandria.


Înapoi la Benzina

cron