Prima pagină Tips & Triks Utile Poliţia Rutieră Care sunt obligatiile '' mele '' in caz de accident

Care sunt obligatiile '' mele '' in caz de accident


Gladiator

In cazul in care ati fost implicat intr-un accident, notativa urmatoarele date:

1.Locul exact de producere al accidentului....nr. imobilului in dreptul caruia s-a produs evenimentul, km. de drum la care a avut loc in afara localitatii.
2.Din ce directie circulati dvs., si din ce directie circulau celelalte vehicule implicate in accident
3.Numerele de inmatriculare ale tuturor autovehiculelor implicate in accident
4.Numele conducatorilor auto implicati in accident cu datele de identificare
5.Indicatoare si restrictii existente in zona de producere a accidentului
6.Numele martorilor oculari= obligatoriu accidentelor cu raniri de persoane sau decese
7.Ora la care s-a produs dauna sau accidentul


8.Accident numai cu avarii.....conducatorii se vor prezenta imediat cu vehiculele la asiguratori sau la unitatea de politie pe a carei raza a avut loc evenimentul, in vederea intocmirii documentelor de constatare a accidentului si eliberarii autorizatiei de reparatie




VA DORESC DIN SUFLET SA NU AVETI PARTE DE ASA CEVA........... :-BD .....DRUMURI BUNE SI MULTI KM. FARA PROBLEME..... hiiiiiii

andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Daca spuneai si tu mai acum un an de asa ceva era mai bine... as fi stiut si eu cand am avut accidente. Acum am invatat pe propria piele ce inseeamna sa ai de a face cu soferii/politia/asiguratorii in caz de accident... :(

Gladiator

Scuzee...... :D .......si eu am fost implicat intr-un astfel de caz.....asa ca am luat hotararea sa-l scriu



..............nu mi-a facut placere sa-l scriu.....dar am facut-o totusi........ :D . :D . :D .


Înapoi la Poliţia Rutieră