Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i40 Stiti ceva preturi si modele pentru lumini albe?

Stiti ceva preturi si modele pentru lumini albe?

O nouă apariţie

wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
remus scrie:
Exista Xenon pe I40 dar nu in România. Aici au adus doar câteva mașini ca sa testeze piață. De exemplu la break-uri, doar a mea si a lui Wyp sunt in circulatie in Romania in momentul asta. Bine..din cate inteleg el este in Austria acum. Si mai sunt 2 in show room-uri. Iar sedanuri sunt vreo 7 vandute. Deci daca vanzarea merge si mai astepti putin, probabil o sa aduca si I40 cu xenon in Romania:) . Din punctul meu de vedere, daca avea si xenon era vehiculul perfect, mai ales ca ii simt lipsa (inainte aveam pe masina). Si nici after market nu gasesc, pentru ca becul are un sistem de prindere mai special.

Nu m-am gandit ca e important sa specific ca eu am cumparat masina din Austria.Asadar esti singur prin Romania :-BD cu I40.Poate ne intalnim in 2 saptamani , ca merg in concediu.Numai bine. :-H :-H

wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
Salut !!! Intre timp mi-am schimbat parerea si am optat totusi sa fiu ilegalllll))) dar macar am lumina cum mi-am dorit si asta datorita si Cu ajutorul colegului ”
claudiu_spi de pe hyundai club am reusit sa am lumina adevarata” este si alba alba si se vede ca ziua, nu mai spun cum e si cu proiectoarele aprinse.La sectiunea Hyundai i40 este o poza urcata tot de colegul mentionat mai sus ,in care poza , se poate vedea provenienta acestui kit si eventual datele de contact ptr cine intereseaza,daca asta se considera reclama rog moderatorul sa stearga postul .Doua poze cu lumina de dinainte ( bec halogen) facute inainte de a pleca in concediu....
100_7633.JPG
100_7632.JPG
Urmatoarele poze sunt cu kitul xenon faza scurta H7 6000K si proiectoare H11 6000K iar balasturile sunt
100_7733.JPG
Canbus”””
100_7739.JPG
100_7738.JPG
100_7737.JPG
100_7735.JPG
100_7729.JPG
100_7680.JPG
100_7741.JPG

wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
Salutare moderatori , colegi. Am incercat sa incarc niste poze si dupa ce sau incarcat cu succes 2 poze in cam circa 10 minute a aparut mesajul cum ca nu mai pot modifica si nici sterge acest mesaj.Ce e cu eroarea asta .....-ca arata cam aiurea mesajul fara poze , e fara sens. :-?

wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
Sau mai bine daca ati putea sa puneti voi mesajul de la topicul masina mea ))))) in topicul acesta ar fi mai simplu multumiri...

nats Membru
Membru

Mesaje: 56
Localitate: Bucuresti
Tipul: I40
Capacitatea cilindrică: 1685
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2012
Au fost aduse I40 cu xenon din fabrica si in Romania, eu am cumparat-o pe ultima (echiparea Supreme+). Acum nu mai sunt in oferta (nu stiu motivele). Ceea ce pot sa iti spun din proprie experienta:
1. Xenonul din fabrica isi face toti banii. Daca il montezi aftermarket, fara autoleveling si spalator, nu stiu ce beneficii ai avea, dar sigur te vor injura toti cei din sens opus, mai ales daca masina este incarcata sau are farurile murdare (lumina se disipeaza total aiurea);
2. Pe ceata, sunt mult mai bune luminile galbene.

Anterior

Înapoi la i40