Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i40 Noutate Hyundai i40 !!!

Noutate Hyundai i40 !!!

O nouă apariţie

Mesaj necitit 21 Dec 2013, 21:28
wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
Salut !!! Acum 2 saptamani am primit o notificare de la dealerul de unde am achizitionat eu masina( Austria), cum ca daca doresc sa merg cu masina pentru a imi inlocui gratis ( aici nu stiu exact cum se numeste piesa , dar atasez niste poze sa vedeti despre ce e vorba) bara sau cum so numi , cea pe care se sprijina arcul si telescopul de pe puntea spate.Asta bineinteles ca am acceptat nu inainte de a intreba de ce trebuie inlocuita acele piese( stanga , dreapta), raspunsul lor a fost ca Hyundai in urma mai multor teste a constatat ca acea bara" ar putea produce zgomote, , mai bine spus s-ar crea un oarecare joc intre piese si ar fi un disconfort. Iar pentru a preintampina o astfel de situatie au ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa le inlocuiasca ( pe garantie bineinteles).Din poza alaturata e vorba de piesa REF 54555
88187-5557-thickbox.jpg
si am sa revin cat de curand cu niste poze cu piesa noua montata pe masina.Acum as fi curios daca a mai primit cineva o astfel de notificare sau stie despre acest lucru. Numai bine !!!

Mesaj necitit 21 Dec 2013, 21:51
Dannyboy

Piesa aia e bratul suspensiei spate. N-am auzit pana acum ca sa fie schimbata de cineva, decat in urma unui impact puternic. Se schimba doar daca e strambata sau fisurata. E foarte interesanta chemarea asta in service.

Mesaj necitit 21 Dec 2013, 22:00
wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
Si pozele cu piesele montate pe masina ( scz de calitate). Numai bine !!!!
100_7044.jpg
100_7042.jpg
100_7041.jpg

Mesaj necitit 14 Ian 2014, 00:27
remus Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 39
Localitate: Iasi
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2012

Pe mine nu m-a anunțat nimeni de rechemare, asa ca am fost personal sa întreb și da, seria mea de șasiu figura pe lista de rechemări. Cu ocazia asta au constatat si ca am joc la bucsele de la bara stabilizatoare, pe care le vor schimba pe garantie cand vin si bratele din Coreea, peste vreo 3 saptamani adica.

Mesaj necitit 14 Ian 2014, 02:19
wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
remus scrie:
Pe mine nu m-a anunțat nimeni de rechemare, asa ca am fost personal sa întreb și da, seria mea de șasiu figura pe lista de rechemări. Cu ocazia asta au constatat si ca am joc la bucsele de la bara stabilizatoare, pe care le vor schimba pe garantie cand vin si bratele din Coreea, peste vreo 3 saptamani adica.

E bine ca te-ai autosezizat..))) Numai bine :-BD

Mesaj necitit 14 Ian 2014, 17:34
remus Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 39
Localitate: Iasi
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2012

Pai, datorita tie m-am autosesizat, asa ca iti multumesc :)

Mesaj necitit 14 Ian 2014, 19:14
wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
remus scrie:
Pai, datorita tie m-am autosesizat, asa ca iti multumesc :)

Cu placere. De asta exista forumul Hyundai. Ne ajutam , direct , indirect cum putem. Numai bine f:1


Înapoi la i40