Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri SantaFe hyundai romania nu mi recunoaste garantia

hyundai romania nu mi recunoaste garantia

Business Class


Mesaje: 1
Tipul: santa fe
Capacitatea cilindrică: 2198
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2013
buna ziua . sunt membru nou pe aici , insa a ramas ultima sansa sa urlu problema mea . Am cump din Olanda un Santa Fe din 2013. , cu 140000 km. Toate reviziile facute , un sg proprietar , iar in tara la Hyundai Focsani am facut toate verificarile si inregistrarea acesteia , cu o noua revizie .
La 160000 km a crapat turbina . Am mers cu masina , fiind fff aproape , la service reprezentanta Hyundai Buzau care au facut constatarea . de atunci masina sta parcata in curtea lor , iar Hyundai Bucuresti le a si mi-a dat un rasp evaziv ....Niste neprofesionisti care au invocat ca pasaportul masinii este in lb olandeza , "ei este prosti si nu stie sa citeasca " motiv pt care le am tradus , prin traducator autorizat , ca masina mea are 5 ani tripla garantie fara limita de km. Si...pace .
intrebare ? V ati lovit de cei de la garantii din cadrul Hyundai Romania Grup Tiriac mai exact ?
Multumesc...eu am depus armele trimitand corespondenta la ei pe mail si am sunat pana nu mi mai raspund ....
Halal Hyundai Tiriac Auto....niste neprofesionisti . Arat faptul ca nimeni nu mi a anulat garantia , doar ca e in...............Olandeza ....grea limba si tara a 3 a ....dupa cei de la Hyundai Romania ...
pareri ???? :-?

Dannyboy

Ti-am sters postarea din sectiunea Intalniri, nu isi avea rostul acolo.
Daca vrei o sugestie, ia legatura cu Hyundai Auto Romania (HAR), unic importator. Explica-le situatia si cere-le o rezolvare, sau macar sa-ti explice situatia. Hyundai Tiriac nu are nici o legatura cu HAR.

Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Adio Domnule Dan santa fe! Poate alta data cand intri si posezi,pe alte forumuri, ca pe asta ai incheiat, pastrezi si o nota de civilizatie si ma refer la postarile facute pe FB. Nu suntem reprezentanti Hyndai, doar niste amarati de pasionati care nu isi iau Logan. Adio!


Înapoi la SantaFe