Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i30 Montare modul cruise control pe volan de I30

Montare modul cruise control pe volan de I30

Spaţioasă


Mesaje: 1
Tipul: I30
Capacitatea cilindrică: 1400
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2014
Salutări utilizatorilor! Am nevoie de sfaturi tehnice în ceea ce privește montarea unui modul de cruise control pe volanul un I30 din 2104 (asamblat în Cehia dacă are importanță). Din construcție, volanul mașinii (pe partea dreaptă, sus) vine cu modulul CD/următoarea piesă, opțiune care nu e foarte interesantă pentru mine. Pe un site de vânzări am văzut modulul din poze. A montat cineva așa ceva? Piesa este originală, se poate verifica seria. Sunt de-ajuns cablurile cu care vine în ambalaj, mai e nevoie de ceva (mufe, spire, etc)? După asta, presupunând că merge, din acel modul lipsește comanda prin care se poate seta modul de manevrare a volanului (normal, sport, etc). Din computerul de bord nu se poate face acea setare și mă întreb dacă el (computerul) va ține minte ultima modalitate sau va alege by default ”normal”, să zic? Mulțumesc!

Imagine
Imagine
Imagine

Bobbo1981 Membru
Membru

Mesaje: 3
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1590
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2013
Salut! Eu am montat cu succes pe i30 2013, 1.6 Gdi cutie automata.
Piesa am comandat-o de le aliexpress si a functionata fara probleme cu cablul cu care a venit.


Înapoi la i30