Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i20 Filtru Habitaclu i20 Made in Turcia

Filtru Habitaclu i20 Made in Turcia

Modernă

andrei46 Membru
Membru

Mesaje: 5
Localitate: Bucuresti
Tipul: i20
Capacitatea cilindrică: 1248
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Salut,

a cumparat cineva filtru de polen din alta parte decat de la reprezentante?
pretul oferit de Hyundai mi s-a parat extrem de mare (210 RON).
am cautat pe la mai multe firme ce comercializeaza piese auto si nu am gasit filtru habitaclu pentru i20 fabricat in Turcia. Exista doar pentru India iar dimensiunile difera.

Multumesc!

Dannyboy

Cred ca mai toata lumea a luat filtre din alte parti. Eu unul, sigur. Vino duminica la intalnire si afli lucruri interesante, inclusiv de unde poti face rost de filtre, piese si alte prostii d-astea.

haiduc Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2014
nu-i 210, este 160. verificat eu azi in expozitiei
mult oricum si 160

Dannyboy

Mai nebunilor, de unde scoateti cifrele astea ca ma apuca durerea de ficat. Nu am dat niciodata mai mult de 40 de lei pe un filtru de polen. Dar de! Daca va invartiti prin alte forumuri, sau va e greu sa veniti la intalnire, scoateti banul. Nu vreau sa va spun aici de unde se poate cumpara ieftin, am si eu ciudateniile mele.

haiduc Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2014
Dane atât mi a spus domnul Vlad Țepeș din Expoziției ca este filtru polen...

Dannyboy

Sa fie sanatos! Se gaseste mult mai ieftin. Si sa nu-mi veniti cu vorbe gen piese OEM, ca nici nu va mai salut.

haiduc Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2014
Dannyboy scrie:
Sa fie sanatos! Se gaseste mult mai ieftin. Si sa nu-mi veniti cu vorbe gen piese OEM, ca nici nu va mai salut.

eu nu mi am luat ca nu este obligatoriu sa fie schimbat, dar vreau sa l schimb oricum. Nu dau insă 160

Dannyboy

Se rezolva tot la Polivalenta :D

haiduc Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2014
Vin vin. :) Mai au deschis cei de la restaurantul de jos? ;)

andrei_i20 Membru
Membru

Mesaje: 3
Localitate: Oradea
Tipul: I20
Capacitatea cilindrică: 1189
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Salut

Eu inteleg faza cu spusu numai la intalniri dar poate uni oameni stau si in celalalt capat de tara. A-si aprecia foarte mult daca mi-ati zice de unde sa pot cumpara filtru de interior si sa nu fie la sume colosale.

Toate cele bune B-)

haiduc Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2014
andrei_i20 scrie:
Salut

Eu inteleg faza cu spusu numai la intalniri dar poate uni oameni stau si in celalalt capat de tara. A-si aprecia foarte mult daca mi-ati zice de unde sa pot cumpara filtru de interior si sa nu fie la sume colosale.

Toate cele bune B-)


Andrei,
Pe net ai incercat sa cauti? Ce-mi vine acum rapid in minte este asta:
http://www.piese-hyundai.ro/category.ph ... egory=1145

81,00 lei filtru polen - original. Probabil after market este mai putin.

Dannyboy

andrei_i20 scrie:
Salut

Eu inteleg faza cu spusu numai la intalniri dar poate uni oameni stau si in celalalt capat de tara. A-si aprecia foarte mult daca mi-ati zice de unde sa pot cumpara filtru de interior si sa nu fie la sume colosale.

Toate cele bune B-)


As fi apreciat foarte mult daca in prima postare a dumitale pe un forum te-ai fi prezentat, asa cum se face la un prim contact. Probabil ca daca ai fi fost atent ai fi vazut ca postarea la care faci referire are cam jumatate de an vechime, timp in care nu s-a plans nimeni. Ajut cu placere pe cineva care are nevoie de vreun sfat sau o mana de ajutor la vreo defectiune sau inlocuire de piese, dar nu reactionez prea bine la un anumit gen de atitudini. Voi tine cont ca e prima postare a dumitale si-ti voi raspunde.
O parte dintre noi comandam pachetele de revizie de aici. In Bucuresti avem si o alternativa, dar din pacate provincia nu poate beneficia pentru ca sursa de piese nu trimite in afara Bucurestiului.

andrei_i20 Membru
Membru

Mesaje: 3
Localitate: Oradea
Tipul: I20
Capacitatea cilindrică: 1189
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Imi cer scuze fata de cei pe care i-am jignit neprezentandu-ma din pacate nu sunt nou pe forum mai am avut un alt ID inainte dar nu stiu dece nu l-am mai putut accesa iar de acccea am trecut peste aceasta formalitate.

Haiduc iti multumesc pentru sugestie dar la acelasi pret pot sa le iau de la reprezentanta ma gandeam la filtre neoriginale vand in vedere ca sunt 2, 81 de lei pe bucata e cam mult.

andrei_i20 Membru
Membru

Mesaje: 3
Localitate: Oradea
Tipul: I20
Capacitatea cilindrică: 1189
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Daca cineva imi poate sugera de unde a-si putea comanda cele mai ieftine sau ieftine filtre a-si fi recunoscator

O zi buna

Dannyboy

Suna acolo unde ti-am dat linkul. Tipul a lucrat la HAR, mananca H pe pita.

Dannyboy

Azi, cautand piese pentru Opel, am descoperit (in sfarsit :D ) Auto Karma. Aici aveti preturi pentru filtrul de polen. Eu zic ca-i bine.


Înapoi la i20